Eksplozja podnośnika zbożowego

Eksplozja podnośnika zbożowego

MIEJSCE SOUTH SIOUX, NEBRASKA | MAJA 29, 2018 r.
Jeden wypadek śmiertelny, jedna osoba ranna

Kontekst całego zdarzenia

Podnośnik zbożowy znajduje się w South Sioux City w Nebrasce i zbudowany jest na wysokości 200 stóp z 30 m stożkiem suszącym. W czasie eksplozji trzech pracowników szykowało się do przeniesienia zboża do podnośnika. Niewiele informacji na temat operacji przetwarzania danych jest dostępnych poza tymi publicznie dostępnymi informacjami.

wybuch_podnosnika_zbozowego.png

Opis zdarzenia

Świadkowie stwierdzili, że eksplozja rozpoczęła się na szczycie podnośnika i przebiegała w dół, wydmuchując kilka cementowych ścian konstrukcji. Pobliscy mieszkańcy poinformowali również o 3-5 drobnych wybuchach w pół godziny po wybuchu. Incydent ten doprowadził do przerwania pobliskiego gazociągu, który palił się do momentu, w którym przedsiębiorstwo energetyczne mogło zatrzymać przepływ gazu. Poważnym problemem był upadek pozostałej części budynku, a pobliscy mieszkańcy zostali ewakuowani po incydencie.

Wyniki

Dwóch z trzech pracowników na miejscu zdarzenia zostało rannych podczas wybuchu. Jeden z nich był leczony z powodu drobnych urazów na miejscu zdarzenia, podczas gdy drugi został przeniesiony do szpitala z poważnymi urazami poparzenia. Agencje prasowe donosiły, że człowiek ten zmarł niestety 13 lipca. Oprócz obrażeń ciała ewakuowano 50 osób z pobliskich domów. Wyburzenie uszkodzonego wierzchołka windy zajęło dwa tygodnie, po których mieszkańcy mogli wrócić do domu. Pozostałe rozbiórki miały podobno potrwać do połowy lipca.

ŹRÓDŁO: https://dustsafetyscience.com/grain-elevator-explosion-sioux-city-nebraska/
2018 MID – YEAR COMBUSTIBLE DUST INCIDENT REPORT

Pobierz raport jako PDF