Historia

Rozwiązania
przeciwwybuchowe

Historia

Nasza historia rozpoczyna się w roku 2008 kiedy to powstała firma Ex Solution. Początkowo działalność firmy opierała się na wspieraniu producentów w zakresie zgodności urządzeń przeciwwybuchowych. Dalsze lata działalności przyniosły szybki rozwój firmy wraz z rozszerzeniem zakresu świadczonych usług. Ciągłe inwestowanie w naukę, rozwój oraz możliwości badawcze poskutkowało pozyskaniem nowych partnerów biznesowych i rozwojem bazy usług badawczych.

Rok 2016 to dla firmy przełomowa data. Zawsze staraliśmy się skupiać wokół siebie osoby kompetentne, które oprócz szerokiej wiedzy potrafią mocno zaangażować się w rozwój firmy. To podstawowe założenie doprowadziło nas do stworzenia Instytutu Bezpieczeństwa Technicznego
Ex Solution.


Skąd ta nazwa

Instytut

oznacza niezależną jednostkę dydaktyczną i naukowo-badawczą, a my łączymy w sobie te wszystkie cechy. Prowadzimy badania naukowe, techniczne oraz dzielimy się wiedzą i jesteśmy przy tym niezależni.

Bezpieczeństwa

ponieważ cała nasza aktywność dotyczy zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

Technicznego

ponieważ nie ograniczamy naszych horyzontów, jesteśmy gotowi wspierać naszych partnerów na każdym etapie, zarówno projektowania wyrobów, jak i instalacji, uwzględniając przy tym wszystkie konieczne aspekty techniczne.

Ex Solution

ponieważ to nasze korzenie. Zawsze poszukujemy optymalnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego. Ścisła kadra przeszła całą ścieżkę kariery związaną z tzw. Ex’ami: od badań, budowy stanowisk badawczych, organizacji laboratoriów, przez ocenę zgodności urządzeń oraz ich aplikację w środowisku pracy po bezpieczeństwo zakładów przemysłowych.


Nasza historia to dowód na to, że nie boimy się wyzwań, a swoim partnerom zapewniamy spokój i bezpieczną pracę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą współpracy.